Upravit stránku
06. 01. 2021Korbelova Jana

Zhubnout, zdravě jíst, začít cvičit… Co v novém roce zapracovat i na lepší péči o chrup?

Začátek roku je příležitostí pro změnu, a tak do něj vstupujeme s nejrůznějšími plány a předsevzetími. Někdy ani nemusí být příliš ambiciózní, aby vám a vašemu zdraví prokázaly velkou službu. Tedy samozřejmě, pokud je dodržíte. Přinášíme tipy na tři užitečné návyky, které podpoří vaše zdraví i krásu, a přitom nejsou příliš náročné. Týkají se péče o zuby, a tak věříme, že i díky nim prožijete nový rok s neodolatelným úsměvem.

Dokud slouží, považujeme zdravý chrup často za samozřejmost. Kromě rychlého vyčištění ráno a večer mu nevěnujeme žádnou velkou pozornost. Naše zuby si přitom rozhodně zaslouží své místo v seznamu novoročních předsevzetí. A co by na něm rozhodně nemělo chybět?

Preventivní prohlídka

Nedostatek času, ale i obavy jsou pravděpodobně častým důvodem, proč návštěvu zubaře stále odkládáme. Jenže málo platné, při preventivní prohlídce může lékař odhalit problémy včas a jejich řešení pak bývá příjemnější pro vás a leckdy i pro vaši peněženku. Nemáte-li žádné potíže a při poslední prohlídce jste měli zuby i dásně zdravé, platí doporučená návštěva u stomatologa 2x ročně, a to s odstupem přibližně 5 až 6 měsíců. Důvod vydat se za prevencí častěji mají například nastávající maminky. Během těhotenství jsou totiž doporučovány minimálně dvě, nejlépe tři kontroly u zubaře. Pokud se obáváte, že se pod vlivem řady povinností zapomenete k lékaři na prevenci objednat, domluvte si s ním termín další návštěvy ještě před odchodem z ordinace.

Dentální hygiena

Základem péče o chrup je každodenní čistění. Jenže řada z nás nezná správnou techniku nebo nemá přehled o tom, na jakých místech se mu například vlivem postavení zubů drží nejvíce zubního plaku. S tím vším vám může pomoci dentální hygienista. Naučí vás, jak se o své zuby i dásně starat, pomůže s výběrem vhodných pomůcek třeba v podobě mezizubních či „dočišťovacích“ jednosvazkových kartáčků a poradí vám, kterým místům věnovat více pozornosti. Navíc vám díky modernímu vybavení sám zuby dokonale vyčistí, což je báječné jak pro zdraví dutiny ústní, tak pro váš skvělý pocit.

Lokální fluoridace

Jejím cílem je dodat do povrchových vrstev skloviny dostatečné množství fluoridů, a zvýšit tak odolnost zubů vůči kyselinám vytvářeným bakteriemi zubního plaku. Dopřát si ji můžete v ordinaci zubního lékaře, ale i doma v koupelně. K fluoridaci v domácím prostředí je určen léčivý přípravek elmex® gelée dentální gel (25 g), který obsahuje téměř 10x vyšší množství fluoridů než běžná zubní pasta. Je určen k prevenci, léčbě počínajícího zubního kazu a také k ošetření citlivých zubů. Jeho aplikace je velmi snadná a provádí se jednou týdně na vyčištěné zuby. Určen je pro dospělé a děti od 6 let. K dostání je pouze v lékárnách, a to bez lékařského předpisu. Více informací najdete na www.elmex-gelee.cz. Elmex® gelée dentální gel, 25g, je lék k použití v dutině ústní. Obsahuje léčivé látky: směs aminfluoridů a fluorid sodný. Čtěte pečlivě příbalovou informaci!

TIP PRO VÁS:

Pro intenzivní domácí péči je určen přípravek elmex® gelée dentální gel, léčivý přípravek pro lokální fluoridaci. Koncentrovaný zubní gel, který obsahuje  téměř 10x vyšší množství fluoridů než běžná pasta, a chrání tak povrch zubu před působením kyselin, které našim zubům neprospívají. Díky svým účinkům léčí počínající zubní kaz a minimalizuje riziko jeho vzniku. Použití tohoto gelu je velmi jednoduché. Stačí jej jednou týdně kartáčkem nebo vatovou tyčinkou nanést na povrch zubů a nechat působit. Po aplikaci není třeba vyplachovat ústa, stačí jen vyplivnout přebytečný gel. Jeho použití je vhodné a efektivně působí i při zvýšené citlivosti zubů.

Povinné sdělení u léčivého přípravku:

Elmex®gelée dentální gel je lék k použití v dutině ústní. Obsahuje léčivé látky: směs aminfluoridů a fluorid sodný. Čtěte pečlivě příbalovou informaci!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti