Upravit stránku

3 základní kroky pro zdravé dásně

Čištění zubů nestačí. Při péči o dutinu ústní nezapomínejte na dásně!

Narůžovělé, těsně přiléhající k zubu a nekrvácející. Přesně takové by měly být dásně, které úzce souvisejí s celkovým zdravím úst. Jejich potřeby však při každodenní péči o chrup často nebereme v potaz a pozornost jim věnujeme, až když se vyskytne problém. Ušetřete si zbytečné a nepříjemné starosti vylepšením vaší každodenní rutiny.

I zuby si zaslouží nadstandard! Víte kdy a proč?

V náročném období všichni uvítáme lepší péči. Chrup není výjimkou.

 

Pravidelné čištění dvakrát denně představuje základní péči o zuby. Pokud chcete pro jejich zdraví udělat něco navíc, je to jen dobře. Zvlášť v životním období či situaci, které na ně kladou větší nároky.  

Novoroční předsevzetí pro zdravé zuby

Zhubnout, zdravě jíst, začít cvičit… Co v novém roce zapracovat i na lepší péči o chrup?

Začátek roku je příležitostí pro změnu, a tak do něj vstupujeme s nejrůznějšími plány a předsevzetími. Někdy ani nemusí být příliš ambiciózní, aby vám a vašemu zdraví prokázaly velkou službu. Tedy samozřejmě, pokud je dodržíte. Přinášíme tipy na tři užitečné návyky, které podpoří vaše zdraví i krásu, a přitom nejsou příliš náročné. Týkají se péče o zuby, a tak věříme, že i díky nim prožijete nový rok s neodolatelným úsměvem.

(Nejen) adventní menu pro zdravé zuby

Prosinec si řada z nás doslova vychutnává. Jak v čase plném hodování prospět i chrupu?

Advent a svátky jsou neodmyslitelně spojeny se spoustou dobrot, které si běžně nedopřáváme. Za všechny zmiňme mikulášskou nadílku, vánoční cukroví, štědrovečerní hostinu nebo pochutiny ze silvestrovského menu. Jenže sladkosti i víno, kterými řada z nás na sklonku roku zrovna nešetří, představují nápor na zubní sklovinu. Jak tedy vašemu chrupu náročné (před)vánoční dny trochu zpříjemnit?

Zubní kaz – víte, jak vzniká a kdy ho léčit bez vrtačky?

Jde o nejrozšířenější infekční onemocnění, kterým trpí až 99,9 % populace*. I když ho často přičítáme genům, ve skutečnosti bývá na vině spíše nedostatečná péče. Pojďme se podívat, jak zubní kaz vzniká a v jaké fázi ho ještě lze léčit bez zubaře a vrtačky.

Fluoridace proč a jak?

V souvislosti s péčí o dutinu ústní často slýcháme o fluoridech coby součásti složení zubních past. Pojďte se jim s námi pozorněji podívat „na zoubek“ a dozvíte se, k čemu všemu jsou dobré i jaký rozdíl v praxi znamenají pouhá dvě písmena.

Mýty spojené s péčí o chrup – víte, jaká je pravda?

V koupelně přesýpací hodiny a sadu na domácí bělení, v kabelce jablko a v telefonu fotka širokého úsměvu tety Běty jako jasný důkaz. Tak nějak může vypadat vaše výbava pro péči o chrup, podlehnete-li častým mýtům, které jsou s ní spojeny. Pojďme se na ně podívat.