Upravit stránku

Novoroční předsevzetí pro zdravé zuby

Zhubnout, zdravě jíst, začít cvičit… Začátek roku je zkrátka příležitostí pro změnu, a tak do něj vstupujeme s nejrůznějšími plány a předsevzetími. Někdy ani nemusí být příliš ambiciózní, aby vám a vašemu zdraví prokázaly velkou službu. Tedy samozřejmě, pokud je dodržíte. Přinášíme tipy na tři užitečné návyky, které podpoří vaše zdraví i krásu, a přitom nejsou příliš náročné. Týkají se péče o zuby, a tak věříme, že i díky nim prožijete nový rok s neodolatelným úsměvem.

Zubní kaz – víte, jak vzniká a kdy ho léčit bez vrtačky?

Jde o nejrozšířenější infekční onemocnění, kterým trpí až 99,9 % populace*. I když ho často přičítáme genům, ve skutečnosti bývá na vině spíše nedostatečná péče. Pojďme se podívat, jak zubní kaz vzniká a v jaké fázi ho ještě lze léčit bez zubaře a vrtačky.

Nejen adventní menu pro zdravé zuby

Prosinec si řada z nás doslova vychutnává. Přináší totiž spoustu dobrot, které si jinak v průběhu roku nedopřáváme. Za všechny zmiňme mikulášskou nadílku, vánoční cukroví, štědrovečerní hostinu nebo pochutiny ze silvestrovského menu. Jenže sladkosti i víno, kterými řada z nás na sklonku roku zrovna nešetří, představují nápor na zubní sklovinu. Jak tedy vašemu chrupu náročné (před)vánoční dny trochu zpříjemnit?

K zubaři s úsměvem aneb 4 + 1 krok ke zdravým zubům

Návštěva zubaře je pro většinu z nás spojena s nepříjemnými pocity, a to přesto, že se o svůj chrup staráme. Nebo si to alespoň myslíme. V čem děláme při ústní hygieně často chyby a jak můžeme minimalizovat riziko vzniku zubního kazu, kterým podle dostupných statistik trpí až 80 % Čechů? Pomoct může, mimo jiné, pravidelná fluoridace!