Upravit stránku

3 podzimní tipy pro krásné a zdravé zuby

Z poklidného prázdninového režimu se vracíme do hektických dní, kdy se snažíme urychlit vše včetně ústní hygieny. Dlouhé večery si zpříjemňujeme něčím na zub, což však chrupu zpravidla neprospívá. Samostatnou kapitolou je horký čaj pro zahřátí. Podzim tak může být pro naše zuby zátěžovou zkouškou. Jak v ní obstát?

3 základní kroky pro zdravé dásně

Čištění zubů nestačí. Při péči o dutinu ústní nezapomínejte na dásně!

Narůžovělé, těsně přiléhající k zubu a nekrvácející. Přesně takové by měly být dásně, které úzce souvisejí s celkovým zdravím úst. Jejich potřeby však při každodenní péči o chrup často nebereme v potaz a pozornost jim věnujeme, až když se vyskytne problém. Ušetřete si zbytečné a nepříjemné starosti vylepšením vaší každodenní rutiny.

I zuby si zaslouží nadstandard! Víte kdy a proč?

V náročném období všichni uvítáme lepší péči. Chrup není výjimkou.

 

Pravidelné čištění dvakrát denně představuje základní péči o zuby. Pokud chcete pro jejich zdraví udělat něco navíc, je to jen dobře. Zvlášť v životním období či situaci, které na ně kladou větší nároky.  

Novoroční předsevzetí pro zdravé zuby

Zhubnout, zdravě jíst, začít cvičit… Co v novém roce zapracovat i na lepší péči o chrup?

Začátek roku je příležitostí pro změnu, a tak do něj vstupujeme s nejrůznějšími plány a předsevzetími. Někdy ani nemusí být příliš ambiciózní, aby vám a vašemu zdraví prokázaly velkou službu. Tedy samozřejmě, pokud je dodržíte. Přinášíme tipy na tři užitečné návyky, které podpoří vaše zdraví i krásu, a přitom nejsou příliš náročné. Týkají se péče o zuby, a tak věříme, že i díky nim prožijete nový rok s neodolatelným úsměvem.

(Nejen) adventní menu pro zdravé zuby

Prosinec si řada z nás doslova vychutnává. Jak v čase plném hodování prospět i chrupu?

Advent a svátky jsou neodmyslitelně spojeny se spoustou dobrot, které si běžně nedopřáváme. Za všechny zmiňme mikulášskou nadílku, vánoční cukroví, štědrovečerní hostinu nebo pochutiny ze silvestrovského menu. Jenže sladkosti i víno, kterými řada z nás na sklonku roku zrovna nešetří, představují nápor na zubní sklovinu. Jak tedy vašemu chrupu náročné (před)vánoční dny trochu zpříjemnit?

Zubní kaz – víte, jak vzniká a kdy ho léčit bez vrtačky?

Jde o nejrozšířenější infekční onemocnění, kterým trpí až 99,9 % populace*. I když ho často přičítáme genům, ve skutečnosti bývá na vině spíše nedostatečná péče. Pojďme se podívat, jak zubní kaz vzniká a v jaké fázi ho ještě lze léčit bez zubaře a vrtačky.

Fluoridace proč a jak?

V souvislosti s péčí o dutinu ústní často slýcháme o fluoridech coby součásti složení zubních past. Pojďte se jim s námi pozorněji podívat „na zoubek“ a dozvíte se, k čemu všemu jsou dobré i jaký rozdíl v praxi znamenají pouhá dvě písmena.

Mýty spojené s péčí o chrup – víte, jaká je pravda?

V koupelně přesýpací hodiny a sadu na domácí bělení, v kabelce jablko a v telefonu fotka širokého úsměvu tety Běty jako jasný důkaz. Tak nějak může vypadat vaše výbava pro péči o chrup, podlehnete-li častým mýtům, které jsou s ní spojeny. Pojďme se na ně podívat.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti